Jak si zařídit půjčku?
Kdo si myslí, že sehnat půjčku znamená zajít si někam do banky, podepsat smlouvu, shrábnout hromádku bankovek a jít si po svých, s tím, že se to jednoho dne dotyčné bance zase vrátí, je na velkém omylu. Tak to nechodí. Tedy vlastně chodí, jenže zmíněné kroky jsou proloženy i dalšími počiny, jež nejednou způsobí, že to nedospěje až do zdárného konce. Tedy že je taková žádost o půjčku zamítnuta.
Stává se to. A stává se to vcelku často. Protože banky a nejen banky nepůjčují jen tak někomu, kdo si usmyslí si půjčku vzít. Je třeba nejenom slíbit, že dotyčný půjčené prostředky vrátí, ale také že je má a bude mít z čeho vracet. A zároveň je nezbytné dokázat i ochotu k takovému vracení. Protože kam by poskytovatelé půjček přišli, kdyby dávali peníze někomu, kdo je utratí a pak jen pokrčí rameny nebo se dokonce takovému poskytovateli vysměje s tím, že se zkrátka vracení konat nebude, protože není kde brát?
A tak jsou nízké příjmy žadatele, jeho ubohé daňové přiznání nebo záznamy v registrech dlužníků často nezdolatelnou překážkou.
Již lze obejít leda tak, že dotyčný vsadí na nabídku jménem nebankovní hypotéka bez registru.
V případě této půjčky totiž nehrají ani příjmy, ani zaplacené daně, ba nejednou ani nějaké ty banálnější záznamy v registrech rozhodující roli. Tady jde hlavně o prokázání toho, že člověk má příjem, ze kterého bude schopen splácet aspoň minimální splátky, a že tento oplývá nemovitostí, jíž by se mohl za půjčené peníze zaručit.
Pokud jeden toto splňuje, má téměř jistotu, že onu hypotéku dostane. Pokud tedy samozřejmě vyplní oné nebankovní společnosti formulář na webu, pošle jí požadované fotografie zmíněné nemovitosti k posouzení a pak se dohodne se zástupcem firmy a podepíše smlouvu. Což je tu ale daleko snazší než kdekoliv jinde.
Tady si může půjčit za podmínek šitých skoro na míru jeho potřebám pomalu každý. A proč toho nevyužít?