Ideální způsob sebeobrany může být i paralyzér
Žijete na samotě či ve větším městě? Často se vracíte domů za tmy nebo z domova za tmy odcházíte? Máte o sebe strach, ale neovládáte žádný druh sebeobrany, přesto však chcete mít po ruce něco, co by případného útočníka zneškodnilo? Ideální pro vás bude paralyzér.
Paralyzér snadno schováte do kabelky či tašky a lehce vytáhnete v případě nebezpečí. Ve chvilce pak útočníka snadno zneškodníte. Ptáte se jak? Na chvilku ho omráčíte díky elektrickému proudu, bez trvalých následků samozřejmě.
Tyto malé, ale účinné prostředky obrany fungují následovně. Dokáží vyrobit vysoké napětí a elektrický proud, který má velkou sílu, ale už ne tak vysokou intenzitu, aby mohl dlouhodobě ublížit nebo způsobit zranění či trvalé následky. Tento náboj pak člověka paralyzuje, protože na malou chvíli přeruší komunikační cesty v nervové soustavě člověka.
Bezpečné zacházení je zásadní
Existuje ovšem několik druhů těchto paralyzérů a každý z nich má svá pro a proti .
· Klasické varianty paralyzérů využívají většinou 9 voltové baterie a tvarově jsou velmi jednoduché. Elektrody jsou vždy napevno přidělány k tělu paralyzéru.
· Varianty, které se maskují do podoby běžných předmětů, deštníků, telefonů či kancelářských potřeb. Díky své podobě jsou velmi oblíbené mezi lidmi.
· Taser, který je ale u nás nelegální, jelikož je klasifikován, jako střelná zbraň kategorie A. Elektrody tu totiž nejsou napevno přidělány, ale jsou vystřeleny stlačeným vzduchem.
· Kapalinový paralyzér je nejnovější druh paralyzéru, je podobný taseru. Proud zde však nevedou dráty, ale právě kapalina.
Pokud se pro paralyzér rozhodnete, určitě si nechte vysvětlit, jak s ním správně a bezpečně zacházet. Jistě ho také držte z dosahu dětí. Pro vaši sebeobranu je to nejlepší řešení, v rukách malého a neznalého dítěte či člověka ale může způsobit problém.